با آرامش دفاع کنید

 

تجزیه و تحلیل داده های آماری نیازمند تسلط کافی به موضوعات پژوهشی، روش تحقیق و همچنین تسلط به آزمون های آماری متناسب با فرضیات پژوهش دارد. گروه آمارریان با بیش از 10 سال سابقه و بهره مندی از فارغ التحصیلان مقاطع تکمیلی دانشگاه های دولتی شهر تهران (دانشگاه های علامه طباطبایی، تهران، بهشتی، و …) در تجزیه و تحلیل داده های آماری در قالب موضوعات پژوهشی پژوهشگاه ها، سازمان های خدماتی و تولیدی، و همچنین پژوهش های دانشجویی، آماده ارائه خدمات مشاوره ای و تخصصی لازم می باشد. پیشنهاد ما این است که قبل از واگذاری تحلیل پژوهش خود به تحلیلگر، از توضیحات وی مبنی بر چگونگی تحلیل داده های آماری و فرایند انجام تحلیل اطمینان حاصل نمائید.

با توجه به شناخت عمیق از ظرافت های آمار و روش تحقیق و تخصص در استفاده از نرم افزارهای آماری چون SPSS، AMOS، LISREL، PLS و … ، خدمات مشاوره ای و تحلیل پروژه های شما را با افتخار می پذیرد. بطور کلی از جمله مواردی که در شروع یک همکاری باید بدان ها توجه کنید از قرار زیر است:

  • خودتان را نسبت به موضوعات مربوط به آمار و روش تحقیق مسلط کنید:

شعار گروه آماری این است که هر دانشجو و کارفرمایی می بایست نسبت به موضوعات مربوط به آمار و روش تحقیق آشنایی خوبی داشته باشد. تلاش ما بر این است که با ارائه اطلاعات مناسب پژوهشگر را در قالب یک تحلیلگر در حد پروژه خود مسلط و مهیا کند. در این صورت خود پژوهشگر می تواند پروژه خود را به درستی تجزیه و تحلیل کند و نست به خروجی های آن اشراف خوبی داشته باشد.

  • شناخت خوبی نسبت به گروه تحلیل کننده داشته باشید:

در حال حاضر گروه های بیشماری وجود دارند که پروژه های دانشجویی و سازمان ها و ادارات را تحلیل می کنند. در حالیکه نفرات تحلیلگر این گروه ها تخصص و پشتیبانی لازم را جهت ارائه خروجی های درست ندارند. حتی در برخی مواقع این افراد از آزمون های آماری متناسب با فرضیات نیز استفاده نمی کنند. در برخی مواقع نیز در رعایت پیش فرض های آزمون های آماری نیز کوتاهی می کنند.

  • ما به دنبال بهره برداری از نتایج خروجی ها در جامعه آماری هستیم.

به دلیل کوتاهی های صورت گرفته در تجزیه و تحلیل بسیاری از پروژه ها توسط برخی گروه ها، آسیب های زیادی ایجاد می شود. در صورت وجود ایرادات مبنایی در فرایند روش تحقیق و تجزیه و تحلیل داده های آماری در پروژه های برون سپاری شده،  پژوهشگر در دفاع از پژوهش با مشکل روبرو می شود. در برخی مواقع نیز اساتید دانشگاه ها و کارفرما از خطاهای موجود چشم پوشی می کنند. ولی جامعه آماری و کارفرما در بهره برداری از نتایج پژوهش به مشکل می خورد و حتی در تصمیم گیری هایش دچار مشکل نیز می شود. ما به دنبال آن هستیم تا با رعایت تمام مفروضات و ظرافت ها، خروجی هایی را تحویل پژوهشگر بدهیم که نه تنها در دفاع از پروژه با مشکلی روبرو نشود بلکه جامعه آماری پژوهش نیز از نتایج و خروجی ها، نهایت بهره بردرای را بکند.